O nas

Kancelaria APLAW

Kancelaria APLAW została założona w 2010 roku przez radcę prawnego Artura Piechockiego, wieloletniego prawnika Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), współzałożyciela Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), obecnie członka Rady tego Sądu i eksperta Ministerstwa Cyfryzacji w grupach roboczych ds. Internet of Things oraz Cyberbezpieczeństwa.

Prawnicy Kancelarii specjalizują się w prawie cyberbezpieczeństwa, nowych technologii, telekomunikacyjnym, mediów i Internetu. Od blisko 20 lat świadczą profesjonalne usługi prawnicze umiejętnie łącząc je z fachową wiedzą techniczną, zdolnościami komunikacyjnymi i negocjacyjnymi oraz dogłębną znajomością rynku ICT.

Wartości, jakimi kieruje się APLAW to przede wszystkim bezpośrednie relacje z klientem, specjalistyczne kompetencje, nierozbudowana struktura zespołu zapewniająca sprawną i skuteczną komunikację, lojalność, poufność i bezpieczeństwo informacji. Takie podejście pozwala kancelarii na dostarczanie profesjonalnych i efektywnych rozwiązań prawnych zorientowanych na biznes.

Kancelaria prowadzi biuro w Warszawie, współpracując z podwykonawcami na terenie innych miast w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Długofalowa współpraca z renomowanymi kancelariami międzynarodowymi pozwala kancelarii na świadczenie usług o charakterze globalnym w różnych jurysdykcjach.

Nagrody i wyróżnienia

APLAW jest kancelarią rekomendowaną przez międzynarodowe rankingi prawnicze w dziedzinie prawa mediów, technologii i telekomunikacji: Media Law International oraz Legal 500 EMEA.

logo-icaan
The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)
logo-WIPO
World Intellectual Property Organization (WIPO)
logo-CENTR
Council of European National Top-Level Domain Registries (CENTR)
logo-ITU
International Telecommunication Union (ITU)
logo-enisa
European Union Network and Information Security Agency (ENISA)
logo-IAPP
International Association of Privacy Professionals
ipcentrum
Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza
logo-PIIT_cz-b
Polska Izba ds. Informatyki i Telekomunikacji (PIIT)
paih
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)
logo-PrivacyConnect
PrivacyConnect GDPR Community
spidor_logo
Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR)
spnt
Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii (SPNT)
kpr
Klub Producentów Reklamy (KPR)