Kancelaria APLAW

Kancelaria APLAW została założona w 2010 roku przez radcę prawnego Artura Piechockiego, wieloletniego prawnika Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), współzałożyciela i prezesa Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), eksperta Ministerstwa Cyfryzacji w grupach roboczych ds. Internet of Things, Cyberbezpieczeństwa oraz Sztucznej Inteligencji (AI).

Prawnicy Kancelarii specjalizują się w prawie cyberbezpieczeństwa, nowych technologii, telekomunikacyjnym, mediów i Internetu. Od blisko 20 lat świadczą profesjonalne usługi prawnicze umiejętnie łącząc je z fachową wiedzą techniczną, zdolnościami komunikacyjnymi i negocjacyjnymi oraz dogłębną znajomością rynku ICT.

Wartości, jakimi kieruje się APLAW to przede wszystkim bezpośrednie relacje z klientem, specjalistyczne kompetencje, nierozbudowana struktura zespołu zapewniająca sprawną i skuteczną komunikację, lojalność, poufność i bezpieczeństwo informacji. Takie podejście pozwala kancelarii na dostarczanie profesjonalnych i efektywnych rozwiązań prawnych zorientowanych na biznes.

Kancelaria prowadzi biuro w Warszawie, współpracując z podwykonawcami na terenie innych miast w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Długofalowa współpraca z renomowanymi kancelariami międzynarodowymi pozwala kancelarii na świadczenie usług o charakterze globalnym w różnych jurysdykcjach.

Spanish Desk

W ciągu kilku ostatnich lat, zupełnie od „podszewki” stworzyliśmy zespół, który obsługuje największe hiszpańskie spółki inwestujące w Polsce w sektorach energii, przemysłu ciężkiego i lekkiego, produkcji zabawek i wydawniczym. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych hiszpańskojęzycznych klientów firmowych i indywidualnych, a przede wszystkim cieszymy się ich sukcesami i owocną współpracą z kancelarią.

Magdalena Pohoryło i Artur Piechocki

Nagrody i wyróżnienia

APLAW jest kancelarią rekomendowaną przez międzynarodowe rankingi prawnicze w dziedzinie prawa mediów, technologii i telekomunikacji: Media Law International oraz Legal 500 EMEA.Forbes_logo
Kancelaria została wyróżniona w rankingu Forbes 100 Best Law Firms – Poland w 2022 i 2023 r. w trzech kategoriach: technologia informacyjna, własność intelektualna oraz technologia, media, telekomunikacja.
znak_laureat_RKP_-01
Indywidualnie Artur Piechocki został rekomendowany w rankingu prawniczym dziennika Rzeczpospolita w 2022 r. w obszarze cyberbezpieczeństwa. Natomiast w 2023 r. uzyskał tytuł prawnika-lidera w kategorii „Ochrona prywatności i danych osobowych”.
The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)
World Intellectual Property Organization (WIPO)
Council of European National Top-Level Domain Registries (CENTR)
International Telecommunication Union (ITU)
European Union Network and Information Security Agency (ENISA)
International Association of Privacy Professionals
Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza
Polska Izba ds. Informatyki i Telekomunikacji (PIIT)
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)
PrivacyConnect GDPR Community
Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR)
Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii (SPNT)
Klub Producentów Reklamy (KPR)