Kancelaria APLAW

Kancelaria APLAW została założona w 2010 roku przez radcę prawnego Artura Piechockiego, wieloletniego prawnika Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), współzałożyciela Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), obecnie członka Rady tego Sądu i eksperta Ministerstwa Cyfryzacji w grupach roboczych ds. Internet of Things oraz Cyberbezpieczeństwa.

Prawnicy Kancelarii specjalizują się w prawie cyberbezpieczeństwa, nowych technologii, telekomunikacyjnym, mediów i Internetu. Od blisko 20 lat świadczą profesjonalne usługi prawnicze umiejętnie łącząc je z fachową wiedzą techniczną, zdolnościami komunikacyjnymi i negocjacyjnymi oraz dogłębną znajomością rynku ICT.

Wartości, jakimi kieruje się APLAW to przede wszystkim bezpośrednie relacje z klientem, specjalistyczne kompetencje, nierozbudowana struktura zespołu zapewniająca sprawną i skuteczną komunikację, lojalność, poufność i bezpieczeństwo informacji. Takie podejście pozwala kancelarii na dostarczanie profesjonalnych i efektywnych rozwiązań prawnych zorientowanych na biznes.

Kancelaria prowadzi biuro w Warszawie, współpracując z podwykonawcami na terenie innych miast w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Długofalowa współpraca z renomowanymi kancelariami międzynarodowymi pozwala kancelarii na świadczenie usług o charakterze globalnym w różnych jurysdykcjach.

Spanish Desk

W ciągu kilku ostatnich lat, zupełnie od „podszewki” stworzyliśmy zespół, który obsługuje największe hiszpańskie spółki inwestujące w Polsce w sektorach energii, przemysłu ciężkiego i lekkiego, produkcji zabawek i wydawniczym. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych hiszpańskojęzycznych klientów firmowych i indywidualnych, a przede wszystkim cieszymy się ich sukcesami i owocną współpracą z kancelarią.

Magdalena Pohoryło i Artur Piechocki

Nagrody i wyróżnienia

APLAW jest kancelarią rekomendowaną przez międzynarodowe rankingi prawnicze w dziedzinie prawa mediów, technologii i telekomunikacji: Media Law International oraz Legal 500 EMEA.

The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)
World Intellectual Property Organization (WIPO)
Council of European National Top-Level Domain Registries (CENTR)
International Telecommunication Union (ITU)
European Union Network and Information Security Agency (ENISA)
International Association of Privacy Professionals
Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza
Polska Izba ds. Informatyki i Telekomunikacji (PIIT)
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)
PrivacyConnect GDPR Community
Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPIDOR)
Stowarzyszenie Prawa Nowych Technologii (SPNT)
Klub Producentów Reklamy (KPR)